KABUL - Avganistanski zvaničnici su saopštili da je rano jutros u eksploziji bombe u jednoj džamiji na istoku zemlje poginuo guverner provincije Logar.
Bomba je bila postavljenja u mikrofonu a eksplodirala je u trenutku kada je guverner Arsalah Džamal jutros držao govor povodom muslimanskog praznika Kurban Bajram, prenijela je agencija AP.
Ekslplozija se dogodila u glavnoj džamiji u glavnom gradu provincije Puli Alam.
Za sada niko nije preuzeo odgovornost za taj bombaški napad, ali talibani često uzimaju za mete avganistanske zvaničnike, vojne i NATO trupe, u okviru kampanje za povraćaj teritorija pred puno povlačenje inostranih trupa na kraju 2014. godine.