Svijet

Bašar al-Asad: Trebalo je da dobijem Nobela za mir

Bašar al-Asad: Trebalo je da dobijem Nobela za mir
Bašar al-Asad: Trebalo je da dobijem Nobela za mir
Agencije

DAMASK - Sirijski predsjednik Bašar al-Asad rekao je u šali da je trebalo da Nobelova nagrada za mir pripadne njemu, a ne Organizaciji za zabranu hemijskog naoružanja (OPCW).

Prema pisanju pro-sirijskog libanskog lista Al-Akbar, Asad je ovu opasku rekao u "šaljivom" tonu, komentarišući odluku Nobelovog komiteta da nagradi OPCW, međuvladinu organizaciju koja ima rok do sredine 2014. da, u skladu sa odredbama rusko-američkog sporazuma, uništi sirijski hemijski arsenal.

Al-Akbar podsjeća da je Asad još 2003. predložio da sve zemlje u regionu predaju svo oružje za masovno uništenje.

Najčitanije