Svijet

Berluskonijevi ministri izašli iz koalicione vlade

Agencije

RIM - Svi ministri iz partije desnog centra bivšeg premijera Silvija Berluskonija, podnijeli su danas ostavku u italijanskoj koalicionoj vladi, rekao je predstavnik zamenika premija Anđelino Alfano.

Berluskoni je ranije rekao ministrima iz svoje partije Narod slobode da razmisle da izađu iz vlade u znak protesta zbog naređenja premijera Enrika Leta da zamrzne sve odluke uoči glasanja o povjerenju vladi u parlamentu.

"Ultimatum premijera i njegove Demokratske partije na svoje saveznike u vladi...izgleda neprihvatljiv", saopštio je Berluskoni.

Najčitanije