VAŠINGTON - Bijela kuća oglasila se povodom incidenta u rezidenciji predsjednika Donalda Trampa, Mar-a-Lago, na Floridi tokom kojeg su agenti Tajne službe ubili naoružanog muškarca, pohvalivši njihovu brzu i odlučnu akciju.
"U sred noći, dok većina Amerikanaca spava, agenti američke Tajne službe su djelovali brzo i odlučno kako bi neutralisali poremećenu osobu, naoružanu pištoljeme i kanisterom za gas, koja je upala u dom predsjednika Trampa", navela je u saopštenju na mreži X predstavnica za štampu Bijele kuće Kerolajn Livit.
Ona je dodala da agenti federalnih službi rade 24 sata, sedam dana u nedjelji, kako bi Amerika bila bezbjedna i svi njeni građani zaštićeni.
Livit je takođe navela da je sramno i bezobzirno što su demokrate u Kongresu odlučile da ograniče njihovu službu nametanjem finansijske blokade.
Agenti američke Tajne službe i policija okruga Palm bič ubili su ranije danas naoružanog muškarca nakon što je nezakonito ušao u obezbijeđeni perimetar u Mar-a-Lagu.
Predsjednik i prva dama bili su u Bijeloj kući u Vašingtonu u vrijeme incidenta.
Bijelac u ranim dvadesetim godinama ušao je u obezbijeđeni perimetar u Mar-a-Lagu oko 1.30 ujutru prije nego što su na njega pucali agenti i zamenik šerifa okruga Palm Bič, saopštile su vlasti.
Muškarac je ušao u Mar-a-Lago kroz sjevernu kapiju dok je jedan zaposleni izlazio.