Svijet

Bivši papa priznao da mu upravljanje Vatikanom nije bila jaka strana

Bivši papa priznao da mu upravljanje Vatikanom nije bila jaka strana
Bivši papa priznao da mu upravljanje Vatikanom nije bila jaka strana
Tanjug

VATIKAN - Papa Benedikt Šesnaesti, koji je 2013. napustio tu dužnost, u knjizi "Posljednji razgovori" priznao da mu je bilo teško upravljati Vatikanom i otkriva koja je bila njegova najslabija tačka tokom pontifikata.

Kako prenosi italijanski dnevnik Korijere dela Sera, papa je naveo da mu upravljanje nije bila jaka strana, ali ne smatra, kaže, da je u svom poslu bio neuspješan.

To je papa rekao svom bivšem biografu Peteru Zivaldu, prenijela je Hina.

Racinger, koji sada živi u Vatikanskim vrtovima rekao je kako je njegova dužnost bila da se povuče s čela Rimokatoličke crkve, zbog zdravlja i napornih papskih aktivnosti.

Po prvi put u istoriji jedan papa napravio je pismeni zaključak svog pontifikata i života.

U knjizi se spominju i skandali sa sveštenicima pedofilima te intrigantni dokumenti o stvarima koje su se događale iza zatvorenih vrata u Vatikanu.

Sve to, kako se navodi, Benedikt nazvao teškim trenucima svog papinstva.

Najčitanije