MOSKVA - Dva američka borbena aviona F-22 pratila su ruske strateške bombardere Tu-95MS tokom leta iznad Arktičkog okeana, saopšteno je danas iz ruskog Ministarstva odbrane.
Ruski avioni obavili su planirane letove iznad neutralnih voda Arktičkog okeana, kao i Beringovog i Ohotskog mora, a američki avioni pratili su ih tokom dijela tih letova, navodi se u saopštenju, a prenosi "Interfaks".
Ovu informaciju potvrdio je i portparol američke Sjeverne komande i Sjevernoameričke aerosvemirske komande, prenio je TASS.
Susret aviona dogodio se u subotu, 1. septembra.