Svijet

Bombaš ubio najmanje 20 ljudi

Bombaš ubio najmanje 20 ljudi
Bombaš ubio najmanje 20 ljudi
Srna

KABUL - Bombaš samoubica raznio se danas eksplozivom na sahrani na istoku Avganistana i ubio najmanje 20 osoba, a ranio na desetine ljudi, izjavili su zvaničnici.

Napad je izvršen u provinciji Nangarar, nedaleko od granice sa Pakistanom, kada su se mještani okupili na lokalnom groblju.

Iz Ministarstva unutrašnjih poslova navodi se da je u okrugu Dur Baba poginulo 20 ljudi i da su za napad odgovorni talibani, prenio je Rojters.

Među ranjenima je okružni guverner Hadži Hameša Gul, koji je vjerovatno bio glavna meta napada.

Najčitanije