VAŠINGTON - Talibani i džihadisti su ispalili rakete na aerodrom u Kabulu, a meta im je bio američki ministar odbrane Džim Matis, piše CNN.
Nekoliko sati pošto je šef Pentagona stigao u prijestonicu Avganistana ispaljen je neutvrđen broj raketa na aerodrom Hamid Karzai.
Portparol Ministarstva unutrašnjih poslova Avganistana Nadžib Daniš je rekao da su Matis i generalni sekretar NATO Jens Stoltenberg u trenutku incidenta bili van aerodroma.
Matis i Stoltenberg su u srijedu stigli u iznenadnu posjetu Kabulu.
Američki ministar odbrane je rekao da je napad na bilo koji aerodrom u svijetu kriminalni teroristički čin.
(b92, index.hr)