VARŠAVA - Portparol poljske Katoličke crkve saopštio je da Crkva nema namjeru da plati odštetu žrtvama sveštenika koji su seksualno zlostavljali djecu.
Velečasni Jozef Kloh rekao je za poljski Radio 1 da odgovornost za nadoknadu snosi isključivo počinilac.
"Crkva neće platiti odštetu žrtvama sveštenika pedofila, to je obaveza počinioca", rekao je on.
Kloh je ovo rekao nakon što je 25-godišnja žrtva podnijela zahtjev za odštetu u visini od 64.000 dolara od svoje parohije i lokalnih crkvenih zvaničnika.
U Poljskoj je 27 sveštenika optuženo za seksualno zlostavljanje djece.
Vlasti Dominikanske Republike otvorile su nedavno istragu protiv dvojice poljskih sveštenika zbog seksualnog zlostavljanja djece, podsjeća AP.