TEHERAN - U Iranu je danas proglašen dan žalosti zbog velikog broja žrtava dva jaka zemljotresa koja su nedavno pogodila provinciju Istočni Azerbejdžan, javio je "Glas Rusije".
U dva snažna potresa poginulo je više od 300 ljudi, a više od 2 500 je povrijeđeno.
Tokom naredna dva dana biće organizovana sahrana.
Hiljade stanovnika pokrajine, čije kuće su uništene u zemljotresu, sada žive u privremenim skloništima.
Operativni timovi pokušavaju da im obezbijede ćebad i odjeću, i, istovremeno, da organizuju njihovo preseljenje u nove domove prije početka hladnog vremena.
Zemljotresi jačine 6,4 i 6,3 stepeni, registrovani su 11. avgusta, a nakon toga uslijedilo je više od 50 naknadnih podrhtavanja.