MOGADIŠ - Somalijska policija ubila je u srijedu dvojicu bombaša samoubica i aktivirala eksploziv ispred zgrade parlamenta gdje je 825 starijih Somalaca razgovaralo o novom ustavu zemlje, saopštio je oficir policije.
Abdi Jasin je rekao da su snage sigurnosti zaustavile dvojicu bombaša na ulazu u zgradu parlamenta i otvorile vatru na njih.
U pucnjavi je aktiviran eksploziv koji su bombaši nosili u prslucima na sebi.
Jasin je rekao da je jedan vojnik ranjen u eksploziji ali da su poginuli samo bombaši.
Ove nedjelje se 825 viđenijih starijih Somalijaca okupilo radi razgovora i glasanja o prijedlogu novog somalijskog ustava, prenosi AP.