TEHERAN - Dve osobe spašene su danas iz ruševina kuće pod kojom su bile od zemljotresa koji je u subotu pogodio sjeverozapad Irana, javljaju danas državni mediji.
Preživjeli su spašeni zahvaljući psima-tragačima, javljaju televizija Irib i agencija Irna pozivajući se na spasilačke službe.
Irna navodi da su preživeli u dobrom zdravstvenom stanju i da su nađeni u selu pored grada Varzakan.
To selo je razrušeno u subotu u zemljotresima do kojih je, po poslednjim podacima, poginulo 306 ljudi - uglavnom žena i dece, a više od 3.000 je povređeno.
U nedelju je obustavljena potrage za preživelima pošto je ocenjeno da ih više nema u ruševinama.
Iran je najpre odbijao stranu pomoć, ali je danas priznao da je ta pomoć dobrodošla.