Svijet

Evakuacija zbog tropske oluje Ernesto

Evakuacija zbog tropske oluje Ernesto
Evakuacija zbog tropske oluje Ernesto
Srna

KINGSTON - Tropska oluja "Ernesto“ pogodila je Jamajku i obale centralne Amerike, dok su vlasti u Nikaragvi organizovale evakuaciju više stotina ljudi koji žive na obali mora.

Prema prognozama američkih meteorologa, oluja bi trebalo da u narednih nekoliko dana osnaži i preraste u uragan.

Jutros u dva časa iza ponoći centar oluje bio je na 395 kilometra istočno od Kabo Grasias a Dios, na granici između Nikaragve i Hondurasa, navodi Američki centra za uragane sa sjedištem u Majamiju.

Oluja "Ernesto“, sa udarima vetra koji dostižu brzinu od 85 kilometra na čas, kreće se ka zapadu brzinom od 32 kilometra na čas.

U jutarnjim časovima oluja je trebalo da zahvati južni dio Kajmanskih ostrva.

Dio obala Hondurasa i Nikaragve prati kretanje oluje, a iz preventivnih razloga vlasti u Nikaragvi su naredile evakuaciju stotinu porodica iz oblasti kojima preti nalet oluje.

Prema zvaničnim informacijama, između 600 i 1 500 ljudi trebalo bi da bude evakuisano.

Vlasti u Dominkanskoj Republici su izadale upozorenje na moguća klizišta, dok su u prestonici Santo Domingo već sinoć registrovane poplave.

Najčitanije