Svijet

Hamas pozvao Iran da izbjegava gađanje susjednih zemalja

Hamas pozvao Iran da izbjegava gađanje susjednih zemalja
Foto: Tanjug/AP/Arhiva | Hamas pozvao Iran da izbjegava gađanje susjednih zemalja

GAZA - Palestinska militantna grupa Hamas pozvala je danas Iran da "izbjegava gađanje susjednih zemalja", kao odgovor na američko-izraelske napade, u saopštenju u kome je iznijet rijedak javni znak neslaganja sa Iranom, koji je njegov glavni saveznik.

Hamas je u saopštenju naveo da prati američko-izraelski rat sa Iranom sa "dubokom zabrinutošću", i ponovio je svoju "snažnu osudu američko-cionističke agresije", za koju je naveo da ugrožava "mir i bezbjednost u regionu i svijetu", prenosi CNN.

Hamas je potvrdio pravo Irana da odgovori na napade, ali je naveo da treba da se uzdrži od udara na svoje susjede, i pozvao je "sve države regiona da sarađuju u zaustavljanju ove agresije i da očuvaju veze bratstva".

Teheran je posljednjih dana nastavio da napada mete u zemljama Persijskog zaliva, pri čemu su Ujedinjeni Arapski Emirati i Saudijska Arabija ranije danas prijavili presretanja raketa iznad svojih teritorija, dok je Bahrein takođe pozvao stanovnike da se sklone pred novim talasom iranskih napada raketama, prenosi Tanjug.

           

 

Najčitanije