Svijet

ID izvela hemijski napad na američke i iračke vojnike

ID izvela hemijski napad na američke i iračke vojnike
ID izvela hemijski napad na američke i iračke vojnike
Tanjug

VAŠINGTON - Snage ID ispalile su granatu koja je možda sadržala hemijsku supstancu na vojnu bazu u Iraku, u trenutku kada su se u bazi nalazili američki i irački vojnici.

To je javio CNN pozivajući se na nekoliko zvaničnika SAD, prenosi Rojters.

Nijedan američki vojnik nije povrijeđen prilikom granatiranja baze, u kojoj je pripreman napad radi preuzimanja iračkog grada Mosula iz ruku ID, navodi CNN.

Prvo testiranje je pokazalo da je u napadu korišćen iperit, dok je drugo testiranje dalo negativne rezultate kad je reč o prisustvu te hemijske supstance, dodao je CNN, prenosi britanska agencija.

Najčitanije