Svijet

Indija krivi Pakistan za egzodus hiljade ljudi iz grada Bangalor

Indija krivi Pakistan za egzodus hiljade ljudi iz grada Bangalor
Indija krivi Pakistan za egzodus hiljade ljudi iz grada Bangalor
N.N.

NJU DELHI – Indija je saopštila da su veb sajtovi u Pakistanu odgovorni za iniciranje panike što je navelo hiljade ljudi da pobjegnu iz zabačenog grada Bangalor, na sjeveroistoku Indije.

Oni strahuju da će biti napadnuti kao odmazda za etničko nasilje u državi Asam.

Ministar unutrašnjih poslova R.K. Sing rekao je novinarima sinoć da su istražitelji utvrdili da je većina sajtova koristila fotografije ljudi poginulih u ciklonima i zemljotresima da bi širili strah i paniku.

On je dodao da je većina slika ubačena na sajtove iz Pakistana.

Sajtovi su sada blokirani.

Egzodus je uslijedio nakon sukoba u Asamu posljednjih sedmica između pripadnika plemena Bodos i muslimana kada je poginulo više od 50 ljudi, a 400.000 napustilo je domove.

Ljudi koji bježe iz Bangalora kažu da su se pojavile SMS poruke na mobilnim telefonima u kojima muslimani prijete novim napadima.

Video
Najčitanije