TEHERAN - Iranska Revolucionarna garda uhapsila je 17 osoba zbog pripadanja "mreži homoseksualaca i sotonista", saopštili su sigurnosni zvaničnici.
Operacije hapšenja je izvedena na rođendanskoj zabavi, javio je UPI.
Strani državljani, među kojima su bili i Iračani, uhapšeni su, saopštila je Revolucionarna garda na svojoj internet stranici.
U saopćenju se navodi da su osam uhapšenih bili bračni parovi.
Sigurnosni zvaničnici kažu da su uhapšeni bili dio "mreže homoseksualaca i sotonista", izvijestio je britanski Guardian.
Hapšenja su provedena u unajmljenoj prostorjili u Kermanšahu u blizini granice s Irakom. Oko 80 osoba je bilo na zabavi.