Svijet

Iran zbog homoseksualnosti na rođendanu uhapsio 17 osoba

Iran zbog homoseksualnosti na rođendanu uhapsio 17 osoba
Iran zbog homoseksualnosti na rođendanu uhapsio 17 osoba
Agencije

TEHERAN - Iranska Revolucionarna garda uhapsila je 17 osoba zbog pripadanja "mreži homoseksualaca i sotonista", saopštili su sigurnosni zvaničnici.

Operacije hapšenja je izvedena na rođendanskoj zabavi, javio je UPI.

Strani državljani, među kojima su bili i Iračani, uhapšeni su, saopštila je Revolucionarna garda na svojoj internet stranici.

U saopćenju se navodi da su osam uhapšenih bili bračni parovi.

Sigurnosni zvaničnici kažu da su uhapšeni bili dio "mreže homoseksualaca i sotonista", izvijestio je britanski Guardian.

Hapšenja su provedena u unajmljenoj prostorjili u Kermanšahu u blizini granice s Irakom. Oko 80 osoba je bilo na zabavi.

Najčitanije