Svijet

Iscurilo četiri tone kontaminirane vode

Iscurilo četiri tone kontaminirane vode
Iscurilo četiri tone kontaminirane vode
Srna

TOKIO - Tokijska kompanija za električnu energiju /Tepko/, koja upravlja nuklearkom "Fukušima", saopštila je danas da je tokom premještanja rezervoara sa vodom iscurilo četiri tone najvjerovatnije kontaminirane vode.

Portparol kompanije "Tepko" saopštio je da nije potpuno jasno koliko je tačno voda kontaminirana i da je u toku analiza nivoa radioaktivnosti vode.

"Tepko" pokušava da kontroliše curenje kontaminirane vode u "Fukušimi"  nakon što je oko 300 tona radioaktivne vode iscurilo iz jednog od rezervoara.

Nuklearka "Fukušima" doživjela je havariju nakon zemljotresa i cunamija u martu 2011. godine, kada su joj se istopila nuklearna jezgra u tri reaktora.

Najčitanije