KIJEV - Predsjednik Ukrajine Viktor Janukovič ocijenio je danas da akcija aktivistkinja pokreta "Femen", koje su isjekle komemoratvini krst u centru Kijeva, predstavlja varvarstvo koje je povrijedilo religiozna osjeđanja miliona ljudi i da mora biti oštro kažnjeno.
"Riječ je od veoma alarmantnom signalu i zato tražim od pravosudnih organa oštra reagovanja i da se primijeni zakon za ovaj varvarski čin“, izjavio je Janukovič na sastanku sa vjerskim zvaničnicima i predstavnicima ukrajinskih vjerskih zajednica.
Aktivistkinja pokreta "Femen" Ina Ševčenko je 17. avgusta isjekla motornom testerom drveni krst u centru Kijeva, koji je postavljen u čast žrtvama političkih represija.
Ovaj čin, koji je snimljen kamerama, izvršen je kao podrška članicama ruske pank grupe "Pusi rajot".
Kijevska milicija je pokrenula krivični postupak po članu "huliganstvo", ali nikoga nije uhapsila.