LONDON - Bivši britanski premijer Dejvid Kameron podnio je danas ostavku i na svoje poslaničko mjesto u parlamentu.
Kameron je u podnio ostavku na funkciju premijera nakon objavljivanja rezultata referenduma o članstvu Britanije u EU. Na funkciji šefa Vlade zamjenila ga je Tereza Mej.
On je prvobitno rekao da će ostati na poslaničkom mjestu do narednih opštih izbora.
Kameron je bio poslanik od 2001. godine, a postao je lider Konzervativne stranke 2005. godine. Na funkciji premijera bio je šest godina, od 2010. godine.