SEUL - Suprotno nekim spekulacijama, nije verovatno da će se sjevernokorejski lider Kim Džong Un putem video linka obratiti učesnicima zasjedanja Generalne skupštine Ujedinjenih nacija, već će to učiniti severnokorejski ambasador u UN.
Zbog pandemije korona virusa, svoja izlaganja svjetski lideri će iznijeti putem video linka, ali, po riječima jednog neimenovanog zvaničnika ministarstva inostranih poslova Južne Koreje, među govornicima vjerovatno neće biti Kim Džong Un.
Kako navodi južnokorejska novinska agencija Jonhap, predviđeno je da Kim Song, ambasador Sjeverne Koreje u UN, na skupu govori 29. septembra, odnosno posljednjeg dana opšte rasprave, koja počinje u utorak.