PJONGJANG - Sjevernokorejski vođa Kim Džong Un predvodio je svečanost otvaranja ulice u Pjongjangu izgrađene za porodice vojnika poginulih dok su bili poslani u pomoć Rusiji u sukobu protiv Ukrajine, izvijestili su u ponedjeljak državni mediji.
Na okupljanju u nedjelju u novoizgrađenoj ulici "Saeppyol", Kim je održao govore hvaleći žrtvu pokojnika i definišući stambeni projekat kao trajnu počast onima koji su umrli u inostranstvu.
Rekao je da je ulica izgrađena "zahvaljujući žarkoj želji naše otadžbine koja želi da dragocjeni životi njenih izvrsnih sinova... žive vječno", prema službenoj Korejskoj centralnjoj novinskoj agenciji.
"Stranka i vlada preduzeće sve potrebne korake kako bi osigurale da ove porodice vode ponosan i vrijedan život", rekao je Kim, obećavajući kontinuiranu državnu podršku ožalošćenima, navodi "Upi".