VAŠINGTON - Komandant Generalštaba američke vojske general Mark Majli otišao je u samoizolaciju, nakon što je bio u kontaktu sa oficirom Obalske straže admiralom Čarlsom Rejem koji je pozitivan na kovid 19.
Pentagon je saopštio da je nekoliko višerangiranih američkih vojnih oficira u samoizolaciji, nakon prisustva sastancima sa zamjenikom komandanta Obalske straže admiralom Rejem.
"Poznato nam je da je zamjenik komandanta Rej pozitivan na kovid 19 i da je bio u Pentagonu prošle sedmice radi sastanaka sa drugim višerangiranim oficirima", rekao je portparol Pentagona DŽonatan Hofman.
Obalska straža je saopštila da je Rej juče bio pozitivan na virus korona pošto je prijavio blaže simptome i da je u karantinu kod kuće.