MOSKVA - Regionalna Vlada Kurdistana (KRG) spremna je za pregovore sa iračkom Vladom nakon referenduma o nezavisnosti, izjavio je predstavnik Demokratske partije Kurdistana u Rusiji Hošavi Babakr.
On je napomenuo da je referendum o nezavisnosti Kurdistana, koji je održan prije dva dana, isključivo mirni proces i da ne postoji nikakva prijetnja sa kurdske strane u budućnosti.
"Naravno da podržavamo dijalog i mirno rješavanje teritorijalnih pitanja, kao i pitanja podjele prirodnih resursa. Vlada iračkog Kurdistana je spremna za to", rekao je Babakr na konferenciji za novinare u Moskvi.
Irački Kurdi su na referendumu većinski dali podršku nezavisnosti Kurdistana.
Vlasti u Bagdadu proglasile su referendum nezakonitim i naglasile da o njemu neće pregovarati sa vlastima iračkog Kurdistana, prenosi "Sputnjik".