Svijet

Merkelova otputovala u Pariz, sastaće se sa Olandom

Merkelova otputovala u Pariz, sastaće se sa Olandom
Merkelova otputovala u Pariz, sastaće se sa Olandom
Agencije

BERLIN - Nemačka kancelarka Angela Merkel otputovala je u Pariz, gdje će se sastati sa francuskim predsjednikom Fransoaom Olandom, uoči samita lidera EU o "bregzitu".

Merkelova će se sa Olandom sastati u četvrtak, dan uoči samita zemalja članica EU u Bratislavi, navodi se u saopštenju.

Ona se tokom proteklih nedelja neformalno sastala s više evropskih lidera.

U Bratislavi će u petak, 16. septembra, biti održan samit Evropske unije o viziji nove, reformisane Unije bez Velike Britanije, a posebna pažnja biće posvećena sektoru odbrane.

Najčitanije