ALAHABAD Milioni hindusa okupili su se juče u Alahabadu, na sjeveru Indije, na početku vjerskog festivala "Ard kumb", koji se održava svakih šest godina.
Uprkos hladnom vjetru i magli, stotine hiljada muškaraca, žena i djece kupali su se u vodama Sangama, gdje se sastaju tri svete rijeke - Gang, Jamuna i Sarasvati, kako bi oprali svoje grijehe, javio je BBC.
Ovaj festival je jedno od najvećih vjerskih okupljanja u svijetu, a zvaničnici očekuju prisustvo nekoliko miliona vjernika samo prvog dana. U prvih šest sati festivala, u svetoj rijeci okupalo se više od tri miliona ljudi.
Skup se održava uz jake mjere bezbjednosti koje sprovodi oko 20.000 policajaca, a za vjernike je podignut čitav grad od šatora.
`Kontrolisanje okupljenih biće naš prioritet, pošto danas ovdje očekujemo do deset miliona ljudi`, rekao je juče za AFP državni zvaničnik Pragjan Ram Mišra.
U narednih 45 dana očekuje se dolazak više od 50 miliona vjernika iz Indije i inostranstva.