BEOGRAD - Ministarka zdravlja Slavica Đukić Dejanović posjetila je danas glumca Velimira Batu Živojinovića koji se liječi u Specijalnoj bolnici za cerebrovaskularne bolesti "Sveti Sava" u Beogradu.
Đukić-Dejanović je novinarima, nakon obilaska i razgovora sa Živojinovićem, koji je prije tri mjeseca imao moždani udar, rekla da je njegovo zdravstveno stanje stabilno.
"Njegovo zdravstveno stanje trenutno nije kritično i tim lekara koji brine o njemu je učinio sve da njegovo stanje bude zadovoljavajuće. On nije ugrožen i mislim da će već za neki dan moći da ode i do kuće, pa ako bude trebalo posetiće i neke druge zdravstvene ustanove", kazala je ministarka zdravlja.
Ona je novinarima prenijela da je susret sa velikim bardom srpskog glumišta uvijek pun emocija, a tako je bilo i ovog puta.
"Bata Živojinović se bori da još više popravi svoje zdravstveno stanje, a u tome mu pomažu lekari i supruga", kazala je Đukić Dejanović.
"I teška bolest može imati onakvu prognozu kakvu mi želimo kada je čovek svestan da ga neće izneveriti organizam, a Bata Živojinović ima tu svest", kazala je ona i dodala da i u ovim okolnostima on ostavlja utisak jakog, divnog i plemenitog čovjeka.
Glumac Velimir Bata Živojinović doživio je moždani udar početkom jula ove godine, nakon čega se liječio u bolnici "Sveti Sava", a potom i na Vojnomedicinskoj akademiji.
Nakon rehabilitacije u banji "Selters" u Mladenovcu, Živojinović je nastavio sa liječenjem i terapijom u bolnici "Sveti Sava".