Svijet

Mornarica spasla oteti tanker

Mornarica spasla oteti tanker
Mornarica spasla oteti tanker
Srna

ABUDŽA - Nigerijska mornarica oslobodila je danas naftni tanker, koji je otet u blizini luke Lagos, saopštio je portparol mornarice.

Gusari su sinoć oteli brod i njegovu posadu na oko 25 kilometara od ulaza u luku Lagos.

"Danas smo uspjeli da ih oslobodimo. Oni su sada na putu ka Lagosu", rekao je mornarički portparol, poručnik DŽeri Osomara.

On je dodao da su u akciji oslobađanja učestvovala dva broda i helikopter, prenio je Rojters.

Ranije je javljeno da su gusari oteli singapurski tanker "Abu Dabi star" sa 23 člana posade.

U posljednje vrijeme zabilježen je veliki rast broja gusarskih napada u području zapadne Afrike. Za razliku od uobičajene prakse traženja otkupa, naoružane bande sada kradu tovare i oslobađaju posade.

Najčitanije