BAGDAD - Najmanje 10 lica poginulo je danas u dva samoubilačka napada koja su izvršena automobilima bombama u sjevernom dijelu Iraka, saopštile su lokalne vlasti.
Napadi su izvršeni na policijski komesarijat i jednu osnovnu školu, prenosi AFP.
U napadima, koji su se dogodili u šiitskom selu Kabat, nedaleko od sirijske granice, povrijeđeno je više od 10 lica.
Odgovornost za napade još niko nije preuzeo.
U seriji bombaških napada koji su juče izvršeni u Iraku poginulo je najmanje 66 lica, među kojima su dvojica novinara, a ranjeno više od 80 ljudi, novi su podaci o žrtvama koje su saopštile iračke vlasti.