MEKSIKO SITI - Policija je našla tijela 14 ljudi, nagurana u kombi na sjeveru Meksika u četvrtak, a nekoliko sati kasnije troje ljudi je poginulo tokom oružanog sukoba vojnika i jedne bande, saopštile su vlasti.
Policija u gradu San Luis Potosi kaže da su nađena tijela žrtava likvidacije u vezi s drogom.
Nekoliko sati kasnije u istom gradu, zbog sukoba vojske i oružane bande, uz tri poginula napadača i zarobljavanje dva, zatvoren je univerzitet gdje je došlo do tog obračuna.
San Luis Potosi je bio poprište borbi dviju velikih narko-bandi.
U još jednom slučaju, takođe na sjeveru, banda je objesila i ustrijelila dva muškarca na mostu iznad auto-puta u gradu Montereju, i to pred očima užasnutih vozača, saopštila je policija.
Monterej, treći po veličini grad Meksika, smatra se teritorijom narko-bande "Zeta" koja se otcijepila od druge bande, "Zalivskog kartela", sa kojom od početka 2010. vodi krvavu borbu za kontrolu sjeveroistoka Meksika. U taj rat se uključila i velika banda "Sinaloa kartel", i to na strani "Zalivskog kartela".
Takođe na sjeveru Meksika, napadači naoružani automatskim puškama ubili su u subotu, usred dana, sedam radnika dok su popravljali jedan sportski teren, a policija ne zna motiv.