Svijet

Nastavnica iz Njemačke već 16 godina na bolovanju, prima punu platu

Nastavnica iz Njemačke već 16 godina na bolovanju, prima punu platu
Foto: Pexels/Ilustracija | Nastavnica iz Njemačke već 16 godina na bolovanju, prima punu platu

BERLIN - Nastavnica u njemačkoj pokrajini Sjeverna Rajna-Vestfalija već 16 godina je na bolovanju i prima punu platu, ali sada je Vrhovni sud presudio da je sa tim završeno i da mora da se podvrgne medicinskom pregledu, prenose danas njemački mediji.

Nastavnica iz Duizburga od 2009. ne radi i nije održala nijedan čas, ali je uprkos tome primala platu iz mjeseca u mjesec, prenosi Bild.

Ona je kontinuirano produžavala bolovanje zbog mentalnih problema.

Za sve te godine, nastavnica je samo jednom posjetila ljekara, a razlog za to je što pokrajina Severna Rajna-Vestfalija nije izdala odgovarajući nalog.

Kada joj je najzad u aprilu ove godine naloženo da ode na pregled, ona je pokušala i to da izbjegne i podnijela je žalbu u kojoj je navela da joj poslije 16 godina duge bolesti koja ju je onemogućila da radi, nalog "više nije razumljiv", prenosi Tanjug.

Administrativni sud u Diseldorfu odbacio je, međutim, njenu žalbu a tu odluku 12. avgusta podržao je i Visoki sud.

Sada predstoji da ljekar utvrdi da li nastavnica zaista nije sposobna da radi , a u tom slučaju ona neće primate punu platu, već umanjenu penziju i moraće sama da snosi troškove procedure, prenio je Bild.

Najčitanije