BARSELONA - Članovi katalonske civilne policije, koji su za vrijeme referenduma o nezavisnosti, pokušavali da odbrane sugrađane od brutalnog premlaćivanja, čak su i zaplakali.
Snimak koji je napravljen u gradu Vijelja na granici sa Francuskom pokazuje nekoliko policajaca koji stoje ispred redova Katalonaca, a neki od njih su pustili suzu.
U toku referenduma povrijeđeno je više od 700 ljudi u obračunima policije i građana, a španska policija koja je na sve načine pokušavala da spriječi glasanje bila je nemilosrdna, podsjeća "B92".