HONG KONG - Novi sukobi izbili su danas u Hong Kongu kada su prodemokratski demonstranti pokušali ponovo da zauzmu protestni kamp u gusto naseljenom prigradskom naselju odakle je policija prije toga delimično istjerala ljude.
Policija je upotrebila biber sprej i pendreke protiv demonstranata koji su pokušali ponovo da zauzmu prometnu glavnu ulicu u naselju Mongkok gdje su se skoro tri nedjelje održavali protesti, javlja AFP.
Demonstranti, koje predvode studenti, traže veća prava prilikom biranja lidera tog poluautonomnog kineskog grada na direktnim izborima.