VAŠINGTON - Administracija predsjednika SAD Baraka Obame planira da za 30 odsto poveća broj izbjeglica koje bi bile prihvaćene u SAD u fiskalnoj 2017. godini.
Američki državni sekretar DŽon Keri predstavio je na zatvorenoj sjednici članovima Predstavničkog doma i Senata SAD novi plan u prihvatanju izbjeglih koji podrazumijeva 110.000 ljudi u 2017. fiskalnoj godini, koja počinje 1. oktobra 2016. godine.
Keri je više puta tokom ove godine ponovio da će SAD primiti najmanje 100.000 izbjeglica u 2017. godini, ali i više ako za to budu postojale mogućnosti.