ISLAMABAD - Dvije osobe poginule su od eksplozije bombe čija su meta najvjerovatnije bili aktivisti pokreta za borbu protiv dječije paralize nedaleko od bolnice u gradu Pešavaru, na sjeverozapadu Pakistana, saopštila je policija.
Jedan od poginulih je policajac koji je obezbjeđivao kampanju za vakcinaciju protiv ove bolesti.
Eksplozija je odjeknula u kombiju nedaleko od bolnice u naselju Bud Ber.
Pakistan je jedna od tri zemlje u svijetu gdje je dječija paraliza i dalje endemska pojava, dijelom zahvaljujući otporu militanata prema kampanjama za masovnu vakcinaciju protiv ovog oboljenja.
Militanti su napadali i ubijali radnike zdravstvenih službi, a timovima za imunizaciju su zabranili ulaz u nekoliko oblasti, zbog čega više stotina hiljada djece nije vakcinisano.