Svijet

Pacijent testiran na ebolu u Londonu

Srna

LONDON - Pacijent koji je sinoć primljen u bolnicu u Londonu testiran je na ebolu, prenijeli su danas britanski mediji.

Osoba, za koju se vjeruje da je žena, putovala je ranije u Afriku, a njeno stanje je opisano kao "hemoragična groznica". Ona je sama došla u bolnicu "Sent Džordž" sa visokom temperaturom.

Pacijent je trenutno u izolaciji na odjeljenju za klinične infekcije.

Očevici kažu da je pristup tom bolničkom odjeljenju onemogućen po dolasku pacijenta koji je testiran na ebolu.

Oko 5.000 ljudi umrlo je od ebole u zapadnoj Africi od početka godine, a zaraženo je skoro dvostruko više.

Najčitanije