JOHANESBURG - Snijeg je pao danas oko podneva u Johanesburgu, južnoafričkoj ekonomskoj prijestolnici smještenoj na 1.700 metara nadmorske visine, prvi put od 2007. godine.
Stanovnici Johanesburga su izašli na ulice da naprave fotografije za uspomenu u veseloj atmosferi s pahuljama, ali i ledenim vjetrom.
Snijeg nije rijedak fenomen u Južnoj Africi, ali uglavnom pada na planinama.
Glavna cesta koja povezuje Johanesburg s lukom Durban zatvorena je, a vlasti su preporučile da se putovanja svedu na minimum.
Avgust je posljednji zimski mjesec u južnoj hemisferi.