Svijet

Pentagon: Uništena fabrika ID za hemijsko oružje

Pentagon: Uništena fabrika ID za hemijsko oružje
Pentagon: Uništena fabrika ID za hemijsko oružje
Tanjug

VAŠINGTON - Ratni avioni koalicije prevođene SAD uništili su frabriku u Iraku, koju su koristili pripadnici takozvane Islamske države za proizvodnju hemijskog oružja, saopštio je danas Pentagon.

Najvjerovatnije je fabrika služila za proizvodnju hlora ili iperita, rekao je general-potpukovnik Džefri Harigan, koji se nalazi na čelu centralne komande vazduhoplovnih snaga SAD, prenosi AFP.

"To predstavlja samo još jedan primjer nesumnjivog nepoštovanja ID prema međunarodnom pravu i normama", rekao je Harigan novinarima tokom video poziva.

U napadu, koji je izvršen u ponedeljak u blizini Mosula, učestvovali su lovački avioni, lovci-bombarderi i boing B-52, naveo je Pentagon.

Najčitanije