Svijet

Pjongjang: SAD guraju poluostrvo ka tački eksplozije

Pjongjang: SAD guraju poluostrvo ka tački eksplozije
Pjongjang: SAD guraju poluostrvo ka tački eksplozije
Tanjug

PJONGJANG - Sjeverna Koreja optužila je SAD da guraju Korejsko poluostrvo ka "tački eksplozije".

Ta izjava je stigla iz Pjongjanga nakon što su dva američka bombardera preletjala Južnu Koreju u cilju demonstracije snage protiv Pjongjanga.

"Te izuzetno nesmotrene provokacije američkih imperijalističkih ratnih huškača guraju situaciju na Korejskom poluostrvu do tačke eksplozije iz časa u čas", saopštila je sjevernokorejska novinska agencija KCNA.

KCNA je upozorila da je sjevernokorejska vojska "potpuno naoružana svim sredstvima za pružanje vojnog otpora" kako bi uzvratila na bilo koji neprijateljski napad "jednim udarcem", prenio je AFP.

Dva američka vojna bombardera B-1B preletjala su preko Južne Koreje u utorak nakon što je Vašington obećao posvećenost u odbrani svojih saveznika u regionu, pošto je Pjongjang sproveo petu i najveću nuklearnu probu prošle nedelje.

Najčitanije