PARIZ - Francuska policija uhapsila osumnjičenog za planiranje napada na ruske i američke turiste kao i na policajce na jugu zemlje, potvrdio je danas francuski zvaničnik.
Zvaničnik francuskog suda je potvrdio da je u ponedeljak priveden čovjek, u gradu Karkason na jugu Francuske, zbog sumnje da je povezan sa terorističkim grupama. Osumnjičeni je zadržan u pritvoru radi daljih ispitivanja.
Neimenovani zvaničnik je dodao da je privedeni priznao istražiteljima da želi da napadne turiste i policiju.
Zvaničnik, koji je radi dalje istrage želio da ostane anoniman, je objasnio da je ovo privođenje stvar policijske rutine u istragama koje se redovno sprovode radi prevencije ponovnih napada na Francusku.
Privođenje se dogodilo na dan kada je islamski ekstremista ubio nožem dva policajca u predgrađu Pariza.
Francuska policija je izrazila sve veći strah nakon više napada usmjerenih na policajce.