KABUL - Najmanje osam civila jutros je poginulo, a četiri su ranjena kada je u avganistanskoj prijestonici Kabul eksplodirala bomba koju su postavili talibani, saopšteno je iz Ministarstva unutrašnjih poslova Avganistana.
"Osam civila izgubilo je život kada je pored autobusa koji je prevozio civile eksplodirala bomba koju su postavili talibani u distriktu Pagman u zapadnom dijelu Kabula", navodi se u saopštenju Ministarstva.
Kako prenosi kineska novinska agencija Sinhua, policija je uhapsila osumnjičenog za napad i kod njega je pronađen daljinski upravljač kojim je aktivirana bomba.
Talibanski pobunjenici još se nisu oglasili povodom napada.
Avganistanska policija je 2. avgusta u istočnom distriktu Kabula pronašla dvije neeksplodirane bombe koje su za mete imale autobuse koji prevoze zaposlene u vladi Avganistana.