NJU DELHI - Indijski zvaničnici saopštili su danas da su električne mreže na sjeveru i istoku zemlje kolabirale, ostavivši čak pola Indije bez struje.
Kolaps električnih mreža dogodio se pošto je u ponedjeljak pala električna mreža na sjeveru i osam država ostalo bez struje gotovo čitav dan.
Mreža na istoku pala je zbog sistemske greške, a rješavanje problema moglo bi trajati nekoliko časova, kazali su zvaničnici.