PJONGJANG - Sjevernokorejski državni mediji danas su prvi put potvrdili da se čelnik države Kim Džong-un oženio.
U medijskim izvještajima navodi se da je on prisustvovao otvaranju zabavnog parka sa suprugom, "drugaricom Ri Sol-ju".
U posljednjim sedmicama pojavile su se spekulacije o Kimovom privatnom životu kada su prikazane slike neidentifikovane žene u njegovom društvu, prenosi BBC.
Kim Džong-un preuzeo je čelništvo nad zemljom nakon smrti svog oca Kim Džong-ila u decembru prošle godine.
Osmominutni izvještaj Sjevernokorejskog radija u kojem je spomenuta Ri Sol-ju emitovan je u 20 sati po lokalnom vremenu.
Analitičari posmatraju Kima i njegov najuži krug saradnika kako bi saznali u kojem bi pravcu mogao voditi svoju izolovanu zemlju.
Prošle su sedmice vlasti izvršile smjene u vojsci koje su analitičari protumačili kao pokušaj da se učvrsti autoritet novog čelnika nad moćnom sjevernokorejskom vojskom.