KOLOMBO - Kinez, koji je došao na tek otvorenu izložbu dijamanata u glavnom gradu Šri Lanke Kolombu, uhapšen je nakon što je progutao dragi kamen čija je vrijednost procijenjena na 13.000 dolara.
Policija je saopštila da je 32-ogodišnji Kinez progutao dijamant nakon što je predmet uzeo iz izložbenog ormarića.
"Isprva je izgledalo kao da se divi kamenu ali je iznenada dijamant stavio u usta", rekao je neimenovani policijski zvaničnik.
Prema njegovim riječima, uhapšeni je odvezen u bolnicu gdje su mu dati laksativi.
Vlasnik dijamanta je slučaj prijavio policiji nakon što je primjetio posjetioca koji je progutao dragocjeni kamen.