MOSKVA - Predsjednik Vladimir Putin poručio je danas turskom čelniku Redžepu Tajipu Erdoanu da bi trebao da koristi ruski Sputnjik kao svoju narednu vakcinu za jačanje imuniteta i pohvalio se visokim nivoom antitijela dok je održao razgovore s Erdoanom.
U srdačnom oproštaju nakon tri sata razgovora u Putinovoj rezidenciji u Sočiju, Putin je kazao da je proveo kompletan dan sa zaraženim saradnikom, ali da se nije zarazio korona virusom.
"Imam visoke nivoe antitijela, hvala Bogu sretan sam", kazao je Putin Erdoanu u svojoj rezidenciji.
"Stoga, naredni put kada se ponovo vakcinišete koristitite sputnjik", izjavio je on u komentarima koje je prenosila državna televizija.
Erdoan je rekao da je već primio fajzer vakcinu i da ima nivo antitijela od 1.100.
"Naredni put onda", odgovorio je Putin.
Erdoan nije ništa rekao i samo se nasmijao.