Svijet

Rekordan skok novozaraženih u Viktoriji, uprkos karantinu

Rekordan skok novozaraženih u Viktoriji, uprkos karantinu
Foto: Pixabay | Rekordan skok novozaraženih u Viktoriji, uprkos karantinu
Srna

SIDNEJ - Australijska država Viktorija prvi put je registrovala više od 1.000 zaraženih virusom korona u jednom danu.

Zdravstvene vlasti saopštile su da je potvrđeno 1.438 infekcija i da je u svim slučajevima riječ o lokalnom prenošenju zaraze. Dan ranije ih je bilo 950.

Potvrđeno je i pet smrtnih slučajeva, prenijela je agencija DPA.

Ukupni broj aktivnih slučajeva zaraze u ovoj australijskoj državi sada je premašio 11.000.

Šef kriznog štaba Džeren Vajmar izjavio je da novih slučajeva sada ima u svim dijelovima Melburna i da je trećina infekcija posljedica okupljanja tokom prošlog produženog vikenda.

Ljudi su "spustili gard", rekao je Vajmar i dodao da je ovo "težak dan" i da bi trend mogao da se nastavi.

Država Novi Južni Vels registrovala je 941 slučaj zaraze u prethodna 24 časa.

Obje države planiraju da u oktobru dostignu prag vakcinacije nakon kojeg će početi da ukidaju većinu restrikcija. Do sada je vakcinisano više od polovine od 25 miliona stanovnika Australije.

Od početka pandemije u čitavoj zemlji je zabilježeno ukupno 1.200 smrtnih slučajeva povezanih sa kovidom 19.

Najčitanije