Svijet

Rohani prijeti Vašingtonu: Zažaliće zbog sankcija

Rohani prijeti Vašingtonu: Zažaliće zbog sankcija
Foto: Ilustracija | Rohani prijeti Vašingtonu: Zažaliće zbog sankcija

TEHERAN - SAD su izolovane u svijetu i zažaliće zbog uvođenja sankcija Iranu, rekao je iranski predsjednik Hasan Rohani.

"Amerika će zažaliti uvođenje sankcija Iranu. Oni su već izolovani u svijetu. Oni uvode sankcije iranskoj djeci, pacijentima i cijelom narodu", rekao je Rohani. 

Od utorka stupaju na snagu nove sankcije protiv Irana, koje će ostaviti znatne posljedice na iransku ekonomiju. 

"Mete" novih sankcija biće, između ostalog, trgovina metalima i druge transakcije, proizvodnja uglja, industrijski softver, kao i automobilski sektor Irana. 

Najčitanije