Svijet

Rusija će analizirati video snimak Islamske države

Rusija će analizirati video snimak Islamske države
Rusija će analizirati video snimak Islamske države
Srna

MOSKVA - Ruske bezbjednosne agencije nesumnjivo će analizirati video snimak "Islamske države" u kome se prijeti napadima u Rusiji, rekao je portparol Kremlja Dmitrij Peskov.

"Nisam siguran za autentičnost ovog video snimka, niti za autentičnost tih izvora, ali u svakom slučaju naše specijalne službe bezbjednosti analiziraće ovaj materijal", rekao je Peskov novinarima.

"Islamska država" objavila je danas video snimak u kojem prijeti da će izvršiti napade u Rusiji u skoroj budućnosti, saopštila je grupa SITE, koja prati aktivnosti militanata na internetu.

Islamisti su objavili video snimak na ruskom jeziku u kojem se navodi da će "uskoro, veoma brzo, krv biti prolivena poput okeana", navodi SITE.

Najčitanije