Svijet

Ruski ministar "lupio glupost" i izazvao urnebesnu reakciju Putina

Ruski ministar "lupio glupost" i izazvao urnebesnu reakciju Putina
Foto: Ilustracija | Ruski ministar poljoprivrede "lupio glupost" i izazvao urnebesnu reakciju Putina
N.N.

MOSKVA - Ruski predsjednik Vladimir Putin zapalio je društvene mreže svojom reakcijom na "glupu" izjavu ministra poljoprivrede Aleksandra Tkačeva.

Na sastanku ruskih političara u Voronežu Tkačev je govorio o tome kako Njemačka na godišnjem nivou izveze tri miliona tona svinjskog mesa.

"Godišnje izvezu tri miliona tona svinjskog mesa u Kinu, Indoneziju, Japan", rekao je Tkačev, na šta je reagovao predsjednik Rusije.

"Ali, Indonezija je muslimanska zemlja, tamo svinjetina nije dozvoljena", rekao je Putin i nasmijao se.

Tkačev se ispravio i rekao da je mislio na Južnu Koreju i nastavio da izlaže, ali je onda ponovo izazvao smijeh u cijeloj sali.

"U čemu je razlika", upitao je ruski ministar misleći na razliku između Indonezije i Južne Koreje, a onda je uslijedila reakcija Putina koja je "zapalila" internet, kao i gromoglasan smijeh u sali.

Pogledajte:

Video
Najčitanije