Svijet

SAD dovršava povlačenje iz baze al-Tanf u Siriji

SAD dovršava povlačenje iz baze al-Tanf u Siriji
Foto: Pixnio | SAD dovršava povlačenje iz baze al-Tanf u Siriji
A. S.

​RIF DIMAŠK - Američka vojska dovršila je povlačenje iz baze al-Tanf na jugu Sirije nakon gotovo decenije, potvrdilo je u četvrtak američko Centralno zapovjedništvo (CENTCOM), izvještava "Anadolija".

"Američke snage ostaju spremne odgovoriti na sve prijetnje ISIL-a koje se pojave u regiji dok podržavamo napore predvođene partnerima u sprečavanju ponovnog oživljavanja terorističke mreže", rekao je zapovjednik CENTCOM-a admiral Bred Kuper u izjavi.

Dodao je:

"Održavanje pritiska na ISIL ključno je za zaštitu američke otadžbine i jačanje regionalne sigurnosti", dodao je Kuper.

CENTCOM je rekao da je povlačenje iz garnizona al-Tanf dovršeno 11. februara kao dio "namjerne i uslovno utemeljene tranzicije" u okviru Kombinovane zajedničke radne snage - Operacije Inherent Resolve (CJTF-OIR), osnovane 2014. za borbu protiv terorističke grupe ISIL, navodi "MiddleEastMonitor".

Najčitanije