RIF DIMAŠK - Američka vojska dovršila je povlačenje iz baze al-Tanf na jugu Sirije nakon gotovo decenije, potvrdilo je u četvrtak američko Centralno zapovjedništvo (CENTCOM), izvještava "Anadolija".
"Američke snage ostaju spremne odgovoriti na sve prijetnje ISIL-a koje se pojave u regiji dok podržavamo napore predvođene partnerima u sprečavanju ponovnog oživljavanja terorističke mreže", rekao je zapovjednik CENTCOM-a admiral Bred Kuper u izjavi.
Dodao je:
"Održavanje pritiska na ISIL ključno je za zaštitu američke otadžbine i jačanje regionalne sigurnosti", dodao je Kuper.
CENTCOM je rekao da je povlačenje iz garnizona al-Tanf dovršeno 11. februara kao dio "namjerne i uslovno utemeljene tranzicije" u okviru Kombinovane zajedničke radne snage - Operacije Inherent Resolve (CJTF-OIR), osnovane 2014. za borbu protiv terorističke grupe ISIL, navodi "MiddleEastMonitor".